Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 00:37 Bu haber 7820 kez okundu
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçilerin elinde kalan bakliyatları 30 bin aileye ücretsiz dağıtacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçilerin elinde kalan soğan, nohut, mercimek ve pirinç başta olmak üzere farklı çeşitteki bakliyat ürünleri satın alacak. Alınan ürünler, Belediye'den sosyal yardım alan 30 bin aileye ücretsiz dağıtılacak.
SİYASET Haberi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçilerin elinde kalan bakliyatları 30 bin aileye ücretsiz dağıtacak

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, hem çiftçiye destek verecek hem de maddi durumu olmayan ailelerin mutfak ekonomisine katkı sağlayacak yeni bir projeye imza atıyor.  

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla hazırlanan ve örnek model teşkil edecek çalışma kapsamında; Başkentli çiftçilerin elinde kalan soğan, nohut, mercimek ve pirinç başta olmak üzere farklı çeşitteki bakliyat ürünleri satın alınacak. 

 

" Çift Yönlü Destek "  

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre ilçelerde üretim yapan çiftçilerin elinde kalan soğan başta olmak üzere diğer bakliyat ürünleri; Ziraat Odaları, Tarım Birlikleri ve Kooperatifler üzerinden usulüne uygun olarak satın alınacak. 

 

Ankara’da kırsal kalkınma projelerini birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, tohum desteğinden sonra şimdi de üreticilerin elinde kalan ürünleri satın alarak, ekonomilerine destek sağlayacak. 

Kırsal Hizmetler ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü projenin uygulanması için çiftçilerin üye olduğu Ziraat Odaları, Tarım Birlikleri ve Kooperatiflerle görüşmeler başladı. 

 

İlk etapta satın alınması planlanan soğan, 20’şer kiloluk çuvallar halinde Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan 30 bin aileye ücretsiz dağıtılacak. 

 

" Büyükşehir'den Çiftçilere Çağrı " 

 

Başkent ekonomisinin güçlendirilmesi için çiftçilerin satamadığı elinde kalan ürünleri satın alarak, çiftçinin yüzünü güldürecek olan Büyükşehir Belediyesi, bazı ürünler için doğrudan alım da yapabilecek. 

 

Toptancılardan almak yerine çiftçilerin ürettiği ürünleri aracısız alacak olan Büyükşehir Belediyesi, üreticilere ve muhtarlara çağrıda bulunarak, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere, çiftçilerin ellerinde kalan ürünlerin listesini bildirmelerini istedi. 

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi,, Başkentli, çiftçilerin, elinde, kalan, bakliyatları, 30, bin, aileye, ücretsiz, dağıtacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı