Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 22:15 Bu haber 421 kez okundu
 
Aydın'da Büyük Menderes Havzası Taşkın ve Kuraklık Yönetim Planları tamamlandı.
Aydın'da Büyük Menderes Havzası Taşkın Yönetim Planı ve Büyük Menderes Havzası Kuraklık Yönetim Planının kapanış toplantısı gerçekleştirildi.
ÇEVRE Haberi
Aydın'da Büyük Menderes Havzası Taşkın ve Kuraklık Yönetim Planları tamamlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimleri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Uzun, 2016 yılında başlanan Taşkın Yönetimi Projesinin tamamlandığını söyledi. Uzun, Taşkın Yönetim Planı ile taşkın riski ön değerlendirmesi, taşkın tehlike haritaları ve taşkın risk haritalarının çıktıları kullanılarak, taşkın öncesi, taşkın anı ve taşkın sonrasında yapılması gereken çalışmaların, alınacak önlemlerin ve taşkından korunma hususunda yatırımların yönlendirilebilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Genel Müdür Yardımcısı Uzun, planlar doğrultusunda 267 tedbirin belirlendiğinin altını çizdi. Tedbirlerin kamu kurum, kuruluş ve vatandaşlarla paylaştıklarını ifade etti.

Türkiye'nin 25 havzası için Taşkın Yönetim Planı'nın 2021 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor. Büyük Menderes Havzası ile birlikte Yeşilırmak, Antalya, Ceyhan, Susurluk, Aras, Kızılırmak, Batı Karadeniz, Kuzey Ege, Gediz, Küçük Menderes, Sakarya ve Akarçay havzalarında Taşkın Yönetim Planları tamamlandı. Diğer 10 havza için ise çalışmaların devam ediyor.

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Aydın'da, Büyük, Menderes, Havzası, Taşkın, ve, Kuraklık, Yönetim, Planları, tamamlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı