Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 19:01 Bu haber 11320 kez okundu
 
Gübre Mazot destek ödeme icmalleri askıya çıktı
Çiftçilerin beklediği tarımsal desteklerden biri olan Gübre ve Mazot desteği icmalleri yavaş yavaş askıya çıkmaya başladı.
DESTEKLEMELER Haberi
Gübre Mazot destek ödeme icmalleri askıya çıktı

Çiftçinin girdi maliyetlerini aşağıya çekmek için Milli Tarım Projesi çerçevesinde verilmeye başlanan Gübre ve Mazot desteği söz konusu havzalarda belirlenen 21 ürünü üretecek çiftçilere veriliyordu. Havza bazlı destekleme modelinde 21 ürünün dışında kalan ürünler için de mevcut olan mazot ve gübre destekleri verilmeye başlanmıştı.

Bu konuya istinaden, Gübre ve Mazot desteği ödemeleri için, Çiftçilerin İl ve İlçe Tarım müdürlüklerine başvuru sonrası yapılan çalışmalar sonrasında, hazırlanan icmaller askıya çıkmaya başladı. Şu anlık biten İllerde Çiftçilerin ektiği arazi büyüklüğü, ürün adı, dönüm başına hakedilen ücret ve hakedilen toplam miktarı gösteren icmal listesi dağıtılmaya başladı. İcmalleri inceleyerek alacağınız ücrette bir sorun olup olmadığı, arazi büyüklüğü konusunda sıkıntı olmadığına bakmanız büyük önem arz ediyor.

Bölge bölge hazırlanan icmalleri, kendi bölgenizde çıkıp çıkmadığını, İlçe Tarım Müdürlüklerine sorabilirsiniz. Aşağıda hangi ürüne ne kadar destek alacağınız belirtilmiştir.

 

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Gübre, Mazot, destek, ödeme, icmalleri, askıya, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı