Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 01:17 Bu haber 196 kez okundu
 
Hamsi bolluğu yaşanırken, kilosuda 10 tlʹye gidiyor
Orduʹnun Fatsa ilçesinde bol çıkan hamsi tezgahları süslerken vatandaşlar sabırsızlıkla palamudu beklediklerini ifade ettiler.
HAYVANCILIK Haberi
Hamsi bolluğu yaşanırken, kilosuda 10 tlʹye gidiyor

 Balıkçılar bugünlerde en çok sattığı balığı hamsi olarak belirtilirken kilosu ise 10 TLʹden alıcı buluyor. Yerli hamsinin çıkması ile mezgit ve istavriti satışlarda geride bırakan hamsiye adeta büyük ilgi var. ʹDENİZDEN HAMSİ FIŞKIRIYORʹ Hamsinin kilosunu 10 TLʹye sattıklarını ifade eden balıkçı Birol Şanlı, ʹHamsi denizden adeta fışkırıyor.

 

Vatandaşlar hamsiyi ucuz gördükleri için çok alıyorlar. Tezgahlarımızda hamsi akşam olduğunda kalmıyor. Mezgit ve istavrit de çok satıyoruz. Bu bereket kış ayı sonuna kadar devam ederʹ dedi. ʹPALAMUT BU YIL MAALESEF YOKʹ ʹHamsi bol olduğunda palamutta bol olurdu fakat bu yıl palamut çok fazla denizden çıkmadıʹ diyen balıkçı Yusuf Aktaş ise, ʹPalamut her zamanki avlanan yerden maalesef çok uzak.

 

Palamut balığı bu yıl maalesef yok. İleri ki günlerde çıkacak diye umut etsek de çok iç acıcı değil yapılan araştırmalar. Az ağlara takılıyor ve tanesini biraz pahalı satmak zorunda kalıyoruz. Hamsi Karadenizʹin en çok avlanan balığı. Sinopʹtan Artvinʹe kadar her yerde var. Vatandaş daha da ucuza bu balığı yiyecekʹ şeklinde konuştu.

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Hamsi, bolluğu, yaşanırken,, kilosuda, 10, tlʹye, gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı