Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 21:39 Bu haber 283 kez okundu
 
Kurutulan çiçek bamyanın kilosu 200 lira
Sonbahar mevsimiyle birlikte yazdan kalma sebzelerin kuruları tezgahları süsledi. Sebze kuruları gramla satın alınırken, çiçek bamya kilogramı 200 TLʹden alıcısını bekliyor.
GIDA - SAĞLIK Haberi
Kurutulan çiçek bamyanın kilosu 200 lira

Bir yöresel ürünler fuarında stant açan Erol Yılmaz, Türkiyeʹnin her yerine sebze kurularından gönderim yaptığını ve en geniş çeşidin kendisine bulunduğunu anlattı. Sebzeleri mevsiminde toplayıp, kuruttuktan sonra rafa dizdiğini belirten Yılmaz, ˮHer sebzenin kurusu olur. Salatalığın dahi kurusu olur diziler 20 lira. Ancak çiçek bamyanın kilogram fiyatı ise 200 lira. Şu ana kadar kiloyla satmadım ama zaten bir dizi içerisinde 100 gram var ve bu 3-4 pişirmelik yemek yaparˮ dedi.

 

Erol Yılmaz fiyatıyla kış döneminde altınla yarışan kuru bamyayı pahalı yapan etkenin ise ürünün çok az olmasından kaynaklandığını söyledi. Kuru bamyanın nemden çok çabuk etkilendiğini, bu nedenle hemen bozulduğunu anlatan Yılmaz, ˮStoku zor bir ürün. Bu nedenle her satıcıda ancak birkaç kilo bulabilirsiniz. Bu da fiyatına yansıyorˮ diye konuştu. 

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Kurutulan, çiçek, bamyanın, kilosu, 200, lira,
Yorumlar
Haber Yazılımı