Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 21:06 Bu haber 370 kez okundu
 
Mengen Köprübaşı Köyünde Süt Hijyeni Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi
Tören Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Köprübaşı Köyümüzde düzenlendi ve 4 gün sürdü.
EĞİTİM Haberi
Mengen Köprübaşı Köyünde Süt Hijyeni Eğitimi Sertifika Töreni Düzenlendi

Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Köprübaşı Köyümüzde düzenlenen ve 4 gün süren eğitimde İlçe Müdürümüz Semih TATLI tarafından süt hijyeni, sanitasyon, sağım ünitelerinin bakımı, temizliği, sağılan sütün uygun şekilde depolanması, kişisel hijyen ve temizlik kuralları konuları sahada uygulamalı şekilde anlatıldı.
 
Süt Hijyeni Eğitim Kursunun tamamlanmasının ardından sertifika töreni düzenlendi.  Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Betül BÜYÜKKILIÇ, İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, İl ve İlçe Müdürlüğü personelleri, daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldılar.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını İlçe Halk Eğitim Müdürü Ahmet ÇEVİK gerçekleştirdi.  Süt Hijyeni Kursu'nu başarıyla tamamlayan 25 kadın üreticiye İlçe Kaymakamı Betül BÜYÜKKILIÇ tarafından sertifikaları takdim edildi. Aile fotoğrafı çektirildi.
 
Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;
 
"Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bu tarz eğitimler kırsal bölgede yaşayan özelliklede bayan üretici vatandaşlarımıza ulaşma imkanı buluyoruz. Eğitimlerimiz talep, istek ve öneriler doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup eğitim almak isteyen vatandaşlarımız İl/ilçe müdürlüklerimize başvurmaları halinde kendilerine gerekli bilgi ve yönlendirme sağlanacaktır" dedi. 
Kaynak: (TOB) - Tarım ve Orman Bakanlığı Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Mengen, Köprübaşı, Köyünde, Süt, Hijyeni, Eğitimi, Sertifika, Töreni, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı