Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 14:42 Bu haber 829 kez okundu
 
Tarım ürünlerimizde isim ve kaliteyi duyurma operasyonu
Cumhurbaşkanlığı’nın 2020 yılı programında, tarımsal ürünlerin hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha yoğun tercih edilmesi için atılacak adımlar da yer aldı.
TARIM Haberi
Tarım ürünlerimizde isim ve kaliteyi duyurma operasyonu

 Programda, tarım ürünlerin ihracında bir yıl içinde atılacak adımlar, “Ticari kalite denetimlerinin etkin bir şekilde yürütülmesiyle, tarım ürünlerinin ihraç pazarlarındaki kaliteli imajı korunacak ve uluslararası kalite standartlarını karşılaması sağlanacak. Türk tarım ürünlerinin uluslararası piyasalardaki imajını iyileştirip muhafaza etmek amacıyla, konjonktürel gelişmeler de dikkate alınarak denetim sıklıkları değiştirilmek suretiyle denetim daha etkin yapılacak” sözleriyle anlatıldı.

 

Tarımsal ürünlerin yurtdışındaki imajı kapsamında Türk çayı için de çalışılacak. Yurtdışında Türk çayının tanıtım faaliyetleri artırılacak. Çaykur ise, ihracata yönelik pazar araştırması yapacak ve ürün optimizasyonunu sağlayacak.Yerli ürün kullanımı da özendirilecek.Bunun için yerli malların görünürlüğü artırılacak. Yeni yapılacak tüketici profili araştırmasıyla yerli ürün tercih eden tüketicilerin oranı, tercih etme ve etmeme nedenleri saptanacak ve buna göre yeni çalışma programı belirlenecek.

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Tarım, ürünlerimizde, isim, ve, kaliteyi, duyurma, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı