Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 03:27 Bu haber 1290 kez okundu
 
Yaban hayvanları için doğaya yem bırakılıyor
2019-2020 yemleme sezonunda havaların soğumaya başlamasıyla beraber yemleme çalışmaları da başladı. DKMP ekipleri, yaban hayvanlarını beslemek için var gücüyle çalışıyor.
ÇEVRE Haberi
Yaban hayvanları için doğaya yem bırakılıyor

Son 7 yılda tabiata 2 milyon 638 bin 339 kilogram yem bırakıldı. 2018-2019 yemleme döneminde ise yaban hayatı için tabiata 287 bin 421 kilogram yem bırakılmıştı.Yapılan yemleme çalışmaları ile ağır kış şartlarında aç kalan hayvanların yerleşim yerlerine yaklaşarak can ve mal kayıplarına sebep olmaları engellenirken, yaban hayvanları popülasyonu da destekleniyor. Son olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni yıl öncesinde Bolu'da Abant Tabiat Parkı bölgesinde yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Pakdemirli, ‘‘Doğal hayatı desteklemek anlamında kışın bu zamanında doğal hayatta yaşayan hayvanların beslenmeleriyle ilgili problem olmasın diye Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz yemleme yapıyor. Bu çalışmalar ile alakalı hep birlikte yemleme yaptık. Doğal hayatın devamı için bundan sonra da çalışmalarımız ve gayretlerimiz sürecek" dedi.Yaban hayvanlarını yemleme çalışmalarına 7' den 70'e herkes katılıyor. Böylece yaban hayatı sevdirilerek, bilinçlendirme faaliyetleri yürütülüp tabii hayata sahip çıkılıyor.

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Yaban, hayvanları, için, doğaya, yem, bırakılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı