Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 22:06 Bu haber 4425 kez okundu
 
Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri neleri kapsıyor, istenilen belgeler nelerdir
Ziraat Bankasının Üreticilere çeşitli hayvansal üretim konularında faaliyet gösteren gerçek / tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için sunulan kredidir.
TARIMSAL KREDİLER Haberi
Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri neleri kapsıyor, istenilen belgeler nelerdir

Büyükbaş / küçükbaş hayvancılık (besi, süt hayvancılığı; damızlık hayvancılık vb.), kanatlı hayvancılık (tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek, devekuşu vb. ile yumurta, et, damızlık hayvancılık vb.), arıcılık vb. konularda yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir.

Özellikleri :

 

Hayvansal üretim kapsamında ihtiyaç duyulan;

 

1 - Yem, ilaç, yakıt, makine bakım-onarım, sigorta, kira vb. giderler ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş / küçükbaş / kanatlı hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, İşletme Kredileri ile,

 

2 - Ahır / ağıl yapımı; süt soğutma tankı, çeşitli ekipman alımı; arıcılığa ilişkin çeşitli harcamalar; işletmenin ihtiyacı ile orantılı güneş, rüzgar, biogaz yatırımları; yatırımın yapılacağı tarla / arsanın alımı dahil yatırım harcamaları ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş / küçükbaş hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, Yatırım Kredileri ile karşılayabilirsiniz.

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.


 

Gerekli Belgeler Nelerdir :

 

1 - Nüfus cüzdanı

2 - Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi

3 - Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)

4 - Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

5 - Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Ziraat, Bankası, Hayvansal, Üretim, Kredileri, neleri, kapsıyor,, istenilen, belgeler, nelerdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı