Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 22:17 Bu haber 2400 kez okundu
 
Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri neleri kapsıyor, istenilen belgeler nelerdir
Ziraat Bankası'nın denizlerde, iç sularda ve beton / toprak havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği ile denizlerde ve iç sularda su ürünleri avcılığı faaliyetleri ile uğraşan gerçek / tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için sunulan kredidir.
TARIMSAL KREDİLER Haberi
Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri neleri kapsıyor, istenilen belgeler nelerdir

Bu kapsamda, denizlerde, iç sularda ve beton/toprak havuzlarda her türlü balık avcılığı / yetiştiriciliği ile kerevit, istiridye, karides, kurbağa, midye vb. su ürünlerinin yetiştirilmesine yönelik yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir.

Özellikleri :

 

Su ürünleri yetiştiriciliği / avcılığı kapsamında ihtiyaç duyulan;

 

1 - Faaliyetlerle ilgili her türlü alet ve ekipmanların bakım-onarım giderleri ile sigorta, buz, kasa vb. alımı; yetiştiricilikte yavru, balık, yem, ilaç, yakıt vb. giderler ile avcılıkta tekne bakım-onarımı, yakıt, işçilik vb. giderlerinizi İşletme Kredisi ile,

 

2 - Her türlü avlanma ve yetiştirme araç-gereçlerinin alımı; üretme havuzu, soğuk hava deposu gibi binaların yapımı; motor, tekne, balıkçı gemisi, balık bulucu sistemler ile balık ağı alımı; açık deniz balıkçılığında dalyan, kafes vb. üretim tesisine yönelik harcamalarınız ile çeşitli demirbaş alımlarınızı Yatırım Kredisi ile karşılayabilirsiniz.

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.

 

İstenilen Belgeler Nelerdir :

 

1 - Nüfus cüzdanı

2 - Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi

3 - Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)

4 - Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

5 - Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Ziraat, Bankası, Su, Ürünleri, Kredileri, neleri, kapsıyor,, istenilen, belgeler, nelerdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı