Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 22:24 Bu haber 4699 kez okundu
 
Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri neleri kapsıyor, istenilen belgeler nelerdir
Ziraat Bankası'nın hayvansal, bitkisel ve su ürünleri üretimi / avcılığı konularında tarımsal üretim yapan gerçek / tüzel kişi üreticilerin söz konusu tarımsal üretimleri ile ilgili ve kapasiteleriyle uyumlu tarımsal mekanizasyon alet ve makinesi alımına yönelik ihtiyaçları için sunulan kredidir.
TARIMSAL KREDİLER Haberi
Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri neleri kapsıyor, istenilen belgeler nelerdir

Tarımsal üreticilerin işletme kapasiteleri ile uyumlu traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri (pamuk, zeytin, patates, badem, meyve hasat / toplama makineleri vb.); çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir.

Özellikleri :

 

1 - Tarımsal üretime yönelik olarak kullanılmak amacıyla satın alınacak yeni ve kullanılmamış tüm mekanizasyon araçları ile ikinci el traktör ve ikinci el kendi yürür tarım makineleri kredilendirilebilmektedir.

 

2 - T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle ilgili 2000/37 sayılı Tebliği gereğince, tarımsal mücadele araçları hariç, Bankamızca kredi ile finanse edilerek alınacak aracın "Zirai Kredilendirme Belgesi" olmak zorundadır.

3 - Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri kapsamında, Bankamız ile anlaşma yapan firmalar tarafından satılan tarımsal mekanizasyon araçları için vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile kredi kullanabilirsiniz.

 

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.

İstenilen Belgeler Nelerdir :

 

1 - Nüfus cüzdanı

2 - Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi

3 - Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)

4 - Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

5 - Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Kaynak: (ÇS) - Çiftçinin Sesi Editör: Sistem Yöneticisi
Etiketler: Ziraat, Bankası, Tarımsal, Mekanizasyon, Kredileri, neleri, kapsıyor,, istenilen, belgeler, nelerdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı